REKLAM

AMATÖR SPOR HAFTASI COŞKUYLA BAŞLADI​

kategorisinde, 08 Eki 2019 - 11:38 tarihinde yayınlandı
AMATÖR SPOR HAFTASI COŞKUYLA BAŞLADI​
reklam
reklam

Amatör sporlara ilgiyi artırmak için her yıl kutlanan Amatör Spor Haftası kortej yürüyüşüyle başladı. Hafta boyunca şehrin farklı noktalarında sportif etkinlikler yer alacak.  Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için her sezon öncesi yapılan Amatör Spor Haftası kutlamaları başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde 7-14 Ekim tarihlerinde kutlanacak haftada sportif etkinlikler yer alacak.

KORTEJLE BAŞLADI

7 Ekim Pazartesi günü saat 17.30’da Valilik önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar sporcular ve protokol, bando eşliğinde kortej yürüyüşüne katıldı. Amatör spora gönül verenlerinde eşlik ettiği programın devamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu tarafından haftanın önemine ilişkin konuşma ve sporcu gruplarının gösterisi yer aldı.

 İBANOĞLU ‘AMATÖR RUHUNUZU HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEYİN”

İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, yaptığı konuşmada;  sporda başarının amatör bir ruh ve profesyonel bir anlayışla mümkün olduğuna inandığını söyledi. Fedakarlık yapılmadan, emek verilmeden başarının kendiliğinden oluşmayacağını gençlere ifade eden İbanoğlu, sporculara “amatör ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin” mesajı verdi.  Denizli’de bulunan spor alanları ve modern spor tesislerine de vurgu yapan İbanoğlu, spora destek veren kurumlar başta olmak üzere Amatör Spor Kulüplerine ve Federasyona; spor kültürü almış bir nesil yetiştirmeyi amaç edindikleri için teşekkür etti.

HAFTA BOYUNCA AMATÖR SPORLARA DİKKAT ÇEKİLECEK

Etkinlikler kapsamında hafta boyunca sportif turnuvalar, bisiklet turu, panel, sağlıklı yaşam yürüyüşü gibi faaliyetler gerçekleşecek. Merkezefendi Belediyesi Selçukbey Spor Tesislerinde Basketbol ve Tenis Turnuvaları, ASKF tarafından Şirinköy Futbol Sahasında penaltı atışları, Akkonak Sahasında Futbol Turnuvası, Teraspark’ta Dart Turnuvası, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesinde “Sporda Şiddet” paneli amatör spor haftası boyunca sporseverlerle buluşacak.

HAFTA SONU BİSİKLET TURU VE SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ

Hafta sonu etkinlikleri arasında ise 12 Ekim Cumartesi günü saat 10.00’da şehir içi bisiklet turu ile bisiklet severlerin buluşması yer alıyor. 13 Ekim Pazar sabahı ise Yenişehir Yürüyüş Yolunda “Sağlık İçin Amatörce Yürüyelim” etkinliği gerçekleşecek. MKM önünden saat 08.30’da başlayacak yürüyüşe yoğun katılım olması bekleniyor.

SPORUN EN’LERİ ÖDÜLLERİNİ ALACAK

Amatör sporla dolu dolu geçecek haftanın kapanışı 14 Ekim Pazartesi günü saat 16.00’da Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda olacak. Programda 2019 yılında Denizli’de spora damga vuran isimler, milli sporcular ve yıl boyunca ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmiş sporcular halka tanıtılarak “Sporun En’leri” ödül töreni yapılacak. Ayrıca hafta boyunca yapılan turnuvalarda dereceye giren sporculara ödülleri verilecek.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz