AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI

kategorisinde, 06 Eki 2020 - 12:48 tarihinde yayınlandı
AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI
reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından amatör spor branşlarına dikkat çekmek ve gerekli desteğin verilmesini sağlamak amacıyla her yıl kutlanan Amatör Spor Haftası, pandemi dolayısıyla sembolik açılış töreniyle başladı. Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için her sezon öncesi yapılan Amatör Spor Haftası bu sene 5-11 Ekim tarihlerinde kutlanıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde gerçekleşen kutlamalar, bu sene pandemi dolayısıyla sade bir açılış töreniyle yapıldı. Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda ki programa Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, ASKF Denizli Şubesi Başkanı Feyyaz Ceşen, Futbol İl Temsilcisi Yaşar Kaçar, Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol İl Karması sporcuları ile şube müdürleri katıldı.

CEŞEN: AMATÖRLERİMİZİN YEŞİL SAHALARDAKİ COŞKUSUNU ÖZLEDİK

Amatörün coşkusu ve bayramı olan Amatör Spor Haftasını bu sene pandemi nedeniyle buruk kutladıklarını söyleyen ASKF Denizli Başkanı Feyyaz Ceşen, spor salonlarında ve yeşil sahalarda ki amatörlerin coşkusunu özlediklerini, sağlıklı günlerde yeniden sporcularla buluşacakları günleri iple çektiklerini kaydetti.

İBANOĞLU: SPOR YAPAN, HAREKETLİ YAŞAYAN BİR TOPLUMUZ

Amatörlerin profesyonelliğin temelini oluşturduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, her yıl coşkuyla kutladıkları Amatör Spor Haftasını pandemi dolayısıyla sembolik bir açılış töreniyle başlattıklarını söyledi. Denizli’de spor kültürünün oluşması ve sağlıklı yaşam için hareket etme anlamında önemli bir aşama kaydedildiğini söyleyen İbanoğlu, sabah erken saatlerde şehrin farklı noktalarında spor yapan insanları gördükçe bunu gözlemlediklerini kaydetti. İbanoğlu, sporla yaşamı bir arada kültür haline getirmek hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz