DENİZLİ’DE İKİ BÜYÜK TİYATRO OYUNU

kategorisinde, 26 Şub 2020 - 12:20 tarihinde yayınlandı
DENİZLİ’DE İKİ BÜYÜK TİYATRO OYUNU
reklam

Denizli, Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedi ”Ağaçlar Ayakta Ölür” ve Nobel Edebiyat ödüllü yazar Dario Fo ile Franca Rame ’nin kaleme aldığı “Açık Aile” adlı tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapacak. İki büyük tiyatro oyunu için duayen oyuncu Nevra Serezli ile usta oyuncular Nuri Gökaşan, Özge Özberk ve Kubilay Penbeklioğlu’da Denizli’de bulunacak. Denizli, 1 Mart pazar günü ve 2 Mart pazartesi günü dünya klasikleri arasında yer alan ve Nobel Edebiyat ödüllü yazarlara ait iki büyük tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak.

DUAYEN OYUNCU NEVRA SEREZLİ SAHNE ALACAK

İlk olarak “Ağaçlar Ayakta Ölür” dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedi tiyatro oyunu 1 Mart Pazar günü saat 20.00’de Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.  İspanyol yazar, şair Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan bir duygusal komedi oyunu olan “Ağaçlar Ayakta Ölür” iyilik ve sevgi kavramında yoğunlaşan, dağılan aileyi bir araya getirmek için büyük bir risk alan bir adamın karısına yapmaya çalıştığı iyilik üzerine kurulu. Duayen oyuncu Nevra Serezli’nin büyükanne rolünde olduğu aile komedisi oyununun diğer başrolünde ise usta sanatçı Nuri Gökaşan oynayacak.

NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLLÜ YAZARIN OYUNU 2 MART’TA

2 Mart Pazartesi günü ise Nobel Edebiyat ödüllü İtalyan oyuncu, yönetmen – yazar Dario Fo ve birlikte birçok oyunu yazıp oynadıkları Franca Rame ’nin kaleme aldığı “Açık Aile” adlı oyun Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Çoğu zaman dejenere olan evlilik kurumu ve kadın ile erkek arasındaki eşitsizliği acımasız bir mizah diliyle anlatan tiyatro oyununu sahneye Özge Özberk ve Kubilay Penbeklioğlu taşıyacak. İki büyük tiyatro oyununa katılmak isteyen vatandaşların 0532 263 82 87 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri belirtildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz