reklam REKLAM

MİLLETVEKİLİ YASİN ÖZTÜRK, PASSOLİG UYGULAMASINI MECLİSE TAŞIDI…

kategorisinde, 06 Tem 2019 - 11:37 tarihinde yayınlandı
MİLLETVEKİLİ YASİN ÖZTÜRK, PASSOLİG UYGULAMASINI MECLİSE TAŞIDI…
reklam

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Passolig uygulamasını meclis gündemine taşıdı. Sözlerine geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden eski Denizlispor Başkanı, TFF eski yönetim kurulu üyesi merhum Ali İpek’e başsağlığı mesajı ile başlayan Milletvekili Öztürk, Passolig denen ucube uygulamanın bir an önce kaldırılmasını istedi. Meclis kürsüsünden seslenen milletvekili Öztürk, şunları söyledi, “Başta futbol olmak üzere Türk sporunun şimdi tüm branşlarda himmete muhtaç bir halde olduğunu meclis kürsüsünden üzülerek ifade ediyorum. Ve bu gerçeği hep birlikte görmemize rağmen Türk sporunu spor cahilleri ile idare etmekte ısrar edenler de hiçbir rahatsızlık görülmemesi bizi ayrıca rahatsız ediyor.

Dünya; bilgi, görgüyü artırmak ve sporu bir yaşam biçimi haline getirmek için spor yapanı da izleyeni de teşvik ederken, biz Passolig diye sportif müsabakalara girişi zorlaştıran engeli daha da geliştiriyoruz. Bizzat başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Meclisteki milletvekillerimiz de kendi bölgelerinin futbol takımlarını desteklemek maksadıyla zaman zaman maçlara gidiyorlar. Ben protokolde oturaktan ziyade deplasman maçları dahil olmak üzere maçları seyircinin içinde tribünden seyretmeyi tercih ediyorum. Ve bu sebeple geçen sezon 3 defa milletvekili olmama rağmen ceza aldım. Sebebine gelince; çok saçma… Bulunduğum tribünde kendini bilmez 3-5 kişinin kötü tezahüratı nedeniyle o tribünde bulunan herkese ceza verilmesi uygulaması ucube bir uygulamadır. Bu durumu Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ilettiğimizde verilen

cevap ayrı bir ucube. Cevap aynen şöyle, ‘Hakareti içeren tezahüratlarda bulunulması 6222 sayılı kanun 14.maddesine göre suçtur. Bu suçu işleyenlerin tespiti ve gerekli işlemlerin yapılması amacıyla kanunla kulüplere stadyumlarda güvenlik kamerası kurulması zorunluluğu getirilmiştir.’ Eee… Ee be kardeşim o zaman uygulasana bu kanunu. Kulüpler güvenlik kamerası kurmadılarsa bunun yine sorumlusu Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) değil mi? TFF vasıtasıyla kulüplerin bu maddi kriz ortamında suçlu suçsuz herkese ceza vermek gibi bir kolaylığa gideceğine kamera kurulumunu bakanlık olarak üstlenirseniz emin olan Türk futboluna bu kanun tasarı kadar büyük bir hizmet yapmış olursunuz. Bu akıllara durgunluk veren bir uygulamadır ve bu çağ dışı uygulamayı derhal kaldırmalıdır. Ayrıca orantısız rekabet vardır. İstiklal projesi olarak yetenekli çocukları alt yapıda bulundurmalıdır. Süper Lig’e yeni çıkmış kulüplere tesis desteği verilmelidir. Denizlispor’a da bu sene başarılar dilerim.”

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz