REKLAM

TETSİAD ÜYELERİ DEMİR İÇİN BULUŞTU

kategorisinde, 23 Ağu 2019 - 10:33 tarihinde yayınlandı
TETSİAD ÜYELERİ DEMİR İÇİN BULUŞTU
reklam
reklam

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkan Adayı Şerafettin Demir, Türk ev tekstilinin en önemli merkezlerinden olan Denizli’de dernek üyeleri ile bir araya geldi. TETSİAD’ın 27 Ağustos’ta yapılacak Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Adayı olan Şerafettin Demir, Türk ev tekstilinin en önemli merkezlerinden biri olan Denizli’de, Denizli Çalışma Grubu Başkanı Zafer Katrancı ve çalışma arkadaşları öncülüğünde TETSİAD üyeleri ile destek buluşmasında bir araya geldi. Denizli’de gerçekleştirilen etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren TETSİAD Başkan Adayı Şerafettin Demir, “Derneğimiz 1991 yılında kuruldu ve 28 yıldır faaliyet gösteriyor. Ben de sizler gibi tekstil işi yapan dostunuzum. Dernekte farklı dönemlerde farklı görevler aldım. Sn. Ahmet Zorlu ile bu işe başladım. Bizler dernekten bir beklentisi olan insanlar değiliz. Sektörümüze faydalı olmak istiyoruz. Bu yapı doğru ki 28 yıldır derneğimiz faaliyet gösteriyor. Dünyanın en iyi ikinci ev tekstili fuarını yapıyorsak buna kötü demek haksızlık olur, eksikleri yok mu tabi ki var fakat bu sektörümüzün değil ülkemizin bir problemi ve bu sorunun çözümü için dernek olarak öncülük yapmak istiyoruz. Her STK’yı yanımıza alacağız. Ayrışmayacağız, birleşeceğiz” dedi. 

DEMİR’E TAM DESTEK

Etkinlikte bir konuşma yapan 2010-2016 dönemi TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık ise, “2010-2016 arasında iki dönem sektörümüzü temsil ettim. 11 kişi olarak Sultanhamam’da derneğimizi kurduk. Bizler esnafız, sanayiciyiz. TETSİAD çok güzide bir kuruluş. 1019 üyenin hepsi sanayici ve iş adamından oluşuyor.  Bugün burada olmamın ana sebebi sizlerle beraber olmak. Derneğimiz her zaman liyakat sahibi meslektaşlarımız tarafından yönetilmiştir. TETSİAD’ı sadece bir fuar derneği olarak görmek çok büyük haksızlıktır. Sorunları ortaya getirip konuşabilecek ortamı derneğimizde sağlayabiliriz. Dönemimizde bize gelen sorunları çözmeye çalıştık. Hedef yoksa topluluk olmaz. Maddi varlığımızın ötesindeki en büyük varlığımız kendi yaptığımız tasarımlarımızdır” dedi.

KENETLENMEMİZ LAZIM

Etkinliğin ev sahibi olan Denizli Çalışma Grubu Başkanı Zafer Katrancı da, “TETSİAD uzun yıllardır sektörümüze öncülük yapan derneklerden bir tanesi. İstanbul, Denizli, Bursa ve diğer şehirler kenetlenerek kurdular. Tek bir çatı altında buluşulması güzel bir şey. Seçimin hayırlı olmasını diliyorum. Derneğimizi başarıyla kazanacağımıza inanıyorum. Kenetlenmemiz lazım. Yönetime gelecek arkadaşlarımızın daha da çok çalışması lazım” dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz