reklam REKLAM

VOSVOS’LAR PAMUKKALE’YE RENK KATTI

kategorisinde, 14 Tem 2019 - 12:34 tarihinde yayınlandı
VOSVOS’LAR PAMUKKALE’YE RENK KATTI
reklam

Bu yıl ikincisi düzenlenen Vosvos Festivali’nde renkli anlar yaşandı. 15 şehirden katılan 100’e yakın vosvos ile festival vosvos severlerden tam not aldı. Bu tür organizasyon fikirlerine her zaman açık olduklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu Vosvos’ları kendi başına da sokakta gördüğümüzde çok ilgi çeker, alır başka dünyalara götürür, geçmişe götürür, mutluluğa ve huzura doğru götürür. Benzer şekilde farklı organizasyon fikirleri olan bütün vatandaşlarımıza da kapılarımız sonuna kadar açık. Yeter ki ilçemize bir değer katsın, yeter ki insanların ruhuna, iç dünyasına güzel gelsin” dedi. Pamukkale Belediyesi 2’inci Vosvos Festivali

ilçeye renk kattı. 12- 13 ve 14 Temmuz tarihleri arasında Karahayıt’ta gerçekleşen Festival’e 15 ilden onlarca Vosvos sahibi katıldı. Pamukkale Belediyesi ile Denizli Vosvos (DENVOS) Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği program Karahayıt’ta bulunan kamp alanında gerçekleşti. Çadır ve karavanlarla festivale katılan vatandaşlar 3 gün boyunca gerçekleşen farklı etkinlik ve aktivitelerle eğlenceli ve keyifli anlar yaşadı. Pamukkale Ören Yeri’nde gezen katılımcılar, Pamukkale’nin güzelliğine hayran kaldı. Pamukkale Belediyesi tarafından verilen bisikletlerle Karahayıt turu yapan vosvos severler, gün içinde de çeşitli aktiviteler ve yarışmalarla festivali

dolu dolu geçirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, festival alanını ziyaret ederek vatandaşlarla selamlaştı ve programa katılan yüze yakın  Vosvos’ inceledi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki festivale İzmir’den katılan Fırat Güzel’in Vosvos aracına binerek Karahayıt’ta turladı. Etkinliğin ikinci gününde ise festivale katılan tüm Vosvos’ların katılımı ile Denizli’de şehir turu gerçekleşti. Onlarca renkli Vosvosları gören Denizlili vatandaşlar ilgiyle konvoyu izledi. Konvoy sonunda onlarca araç Pamukkale Belediyesi’ne gelerek görsel bir şölen oluşturdu. Pamukkale Belediyesi 2’inci Vosvos Festivali 15 Temmuz sabahı gerçekleşecek vedalaşma ve kapanış programı ile son bulacak.

‘”ÖZELLİKLE PAMUKKALE BELEDİYESİ’NİN BU KONUDA DESTEĞİ BİZİM İÇİN ÇOK FAYDALI OLDU”

Isparta’dan Vosvos Festivali’ne katılan İsmail Can Ezenoğlu, etkinliği çok beğendiğini ve eğlenceli geçtiğini ifade etti. Bundan sonraki yıllarda da festivale katılmayı düşündüğünü belirten Ezenoğlu, “Karahayıt’a Isparta’dan geliyoruz. Kendi Vosvos ekibimiz var. Bazılarımız üniversite öğrencisi, bazılarımız da iş hayatında çalışan insanlar. Kamptan çok memnun kaldık. Çok eğlenceli geçti. Pamukkale Belediyesi’nin bu konuda desteği bizim için çok faydalı oldu. İkramları ve ilgilenmeleri gerçekten çok iyi, çok memnun kaldık. Karahayıt’a ilk defa geliyorum. Bu bölgeyi çok çok beğendim. Karahayıt halkına da faydalı olacağını düşündüğüm bir organizasyon, etkinlik olmuş. Bu konuda halk da bizi çok sevecen karşıladı. Araçlarımızla konvoy yaparak çarşıdan geçtik. Halk da bizi çok ilgili bir şekilde ağırladı. Onlara da çok teşekkür ederiz. Emeği geçen Denizli Vosvos Kulübü’ne ve Pamukkale Belediyesi’ne çok çok teşekkür ederiz. Herkes gerçekten taşın altına elini koymuş. Kolay organizasyonlar değil bu tarz organizasyonlar. Türkiye’nin her tarafından gelen arkadaşlarımız var. Bu şekilde her birimiz buluşmuş, görüşmüş olduk.  Herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

“BU SENE DAHA GÜZEL OLDU”

Gerçekleştirilen 2’inci Vosvos Festivali’in bir önceki yıla göre daha güzel olduğunu belirten DENVOS Başkanı Önder Şentürk, desteklerinden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür plaketi takdim etti. Yapılan bu organizasyon ile Pamukkale’nin tanıtımının sağlandığı ifade eden Şentürk, “Bu etkinlikte bizleri destekleyen Belediye Başkanımız Avni Örki’ye gönülden teşekkürlerimi sunuyor , başarılarının devamını diliyorum.Bu sene geçen  yıldan daha güzel oldu. Geçen seneye göre daha fazla bir katılım sağlandı. Bu bizim için daha mutluluk verici. İnsanlar Pamukkale’yi daha çok merak edip, daha fazla katılım sağlıyor” ifadelerine ekledi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz