reklam REKLAM

YAZ SPOR OKULLARI CUMARTESİ AÇILIYOR

kategorisinde, 26 Haz 2019 - 15:42 tarihinde yayınlandı
YAZ SPOR OKULLARI CUMARTESİ AÇILIYOR
reklam

Başlayan uzun yaz tatiliyle birlikte çocukların sabırsızlıkla beklediği Yaz Spor Okulları, 29 Haziran Cumartesi günü resmen başlayacak. Her yaz döneminde olduğu gibi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ücretsiz yaz spor okulları çocukları sporla buluşturacak. Spor Genel Müdürlüğü’nün 81. kuruluş yıldönümü olan 29 Haziran tarihinde 81 ilde yaz spor okulları açılışı gerçekleşecek.  Yaz Okulları kapsamında bu sene basketboldan karateye, eskrimden tekvandoya kadar 22 sportif branşta kurslar verilecek. Tüm sporcuların buluşacağı açılış Cumartesi günü saat 10.00’da Gümüşler de bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda gerçekleşecek.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

İl Müdürlüğü Antrenörleri tarafından Yaz Spor Okulları kayıtları şehrin farklı noktalarına kurulan stantlarda yapılıyor. 5–18 yaş grubunu kapsayan kurslar için henüz kayıt yaptırmayanlar geç kalmış değil. Yaz okulları kayıtları açılış tarihinden sonra da dönemler halinde devam edecek. 

ENGELLİLER UNUTULMADI

Yaz tatilinde engelli bireylerinde spor okullarına katılmalarına yönelik çalışmalar devam ediyor. Farklı engel gruplarında tenisten judoya, okçuluktan atletizme kadar 12 ayrı branşta kurslar verilecek. Spor Genel Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik eğitimler için verilen sertifikaya sahip antrenörler, yaz döneminde taleplere göre kurslara katılacak.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz